What City? / What Square?

What City? / What Square?

Trvanie: 4. apríl 2016 - 5. apríl 2016

Dobré námestie má identitu. Dobré námestie je miestom stretávania sa a trávenia voľného času. Dobré námestie je flexibilné, prístupné a udržiavané. Je zrkadlom kvalitného verejného priestoru.

Ako sú na tom námestia a verejné priestory Bratislavy? Zahraniční a slovenskí experti pomôžu hľadať lepší systém, ako ich spravovať. Počas konferencie WhatCity? v Starej tržnici ukážu príklady dobrej praxe. Ponúknu možnosti, ako spojiť aktivistov, mesto, developerov alebo užívateľov, aby na zveľaďovaní verejných plôch spolupracovali.

Hostia:
• Vicestarosta bratislavskej mestskej časti Staré mesto Ľubomír Boháč odprezentuje architektonicko-urbanistickú súťaž na Šafárikovo námestie a Fajnorovo nábrežie. Vysvetlí zámer a očakávania Starého Mesta od riešenia tohto dôležitého uzla.
• Portugalčanka Carolina Leite, žijúca v Berlíne, povie viac o revitalizácii malého centra portugalského mesta, ktorá vzišla z iniciatívy miestnych obyvateľov, bez verejných peňazí.
• Levente Polyak je maďarský urbanista a odborník na ekonomické modely „iniciatív zdola“, ktorým sa podarilo oživiť štvrte, priestory a budovy.
• Tomáš Kadeřábek je riaditeľ českej Asociácie developerov. V prezentácii sa sústredí na príklady spolupráce medzi súkromnou sférou a obcou pri vytváraní verejného priestoru.

Program 4. apríla:
17:00 - Blok prednášok (4x25)
19:30 - Diskusia (pripojí sa Ingrid Konrad, hlavná architektka Bratislavy)

Workshop 5. marca:
Workshop je len na pozvánky. Prídu naň zástupcovia samosprávy, architekti, aktivisti a ďalší odborníci z oblastí, ktoré súvisia s verejnými priestormi. Výstupy z workshopu spracujeme a predložíme primátorovi i hlavnej architektke Bratislavy.

Vstupenky:

3 eurá – prvých 25 lístkov v predpredaji v Archbooks na Fakulte architektúry STU
5 eur – predpredaj v Archbooks / Tixi.sk - http://bit.ly/25naXgB
7 eur – na mieste, počas konania konferencie

Organizátor: Punkt
Spoluorganizátori: PDCS, SGI, Stará tržnica
Hlavní partneri: Imagine, Goethe Institut, Hl. m. Bratislava, Balassiho inštitút, Sli.do
Mediálni partneri: Denník N, in.ba, ASB, Archinfo.sk

Projekt WhatCity? Fórum bol podporený sumou 10 000 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009–2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu WhatCity? Fórum je Zvýšenie zapojenia MVO do tvorby politík a rozhodovacích procesov na miestnej, regionálnej a národnej úrovni.

Sekcia prednášok bude prevažne v anglickom jazyku, tlmočenie nebude zabezpečené.
Viac informácií na http://www.whatcity.sk/.