Zlín Design Week

Zlín Design Week

Trvanie: 20. apríl 2015 - 24. apríl 2015
Miesto: Zlín, Česko

V apríli ožije Zlín dizajnom mladých a kreatívnych dizajnérov a študentov. Fakulta multimediálnych komunikácií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne pripravila mimoriadny projekt Zlin Design Week, ktorého cieľom je predstaviť nielen zlínskej verejnosti rôzne uhly pohľadu na dizajn a ukázať, že dizajn je všade okolo nás, že náš každodenný život je s dizajnom úzko spojený. Týždeň od 20. do 24. apríla 2015 znamená päť dní plných dizajnu v rôznych podobách.
Súčasťou projektu Zlín Design Week budú netradičné inštalácie rozmiestnené po rôznych častiach Zlína, ktoré predstavia práce študentov, dizajnérov a dizajnérskych značiek. Predstavia sa české umelecké školy a dizajnérske firmy, ktoré svojimi výrobkami získali uznanie doma i vo svete. Najlepší mladí dizajnéri budú vystavovať moderný český dizajn v priestoroch Zlínskeho zámku. Dvojdenná inšpiratívna konferencia sa bude venovať prepojeniu dizajnu a marketingu. Projekt bude ukončený galavečerom spojeným s vyhlásením víťazov súťaže Talent designu.
Partnerom projektu je firma Koma Modular, ktorá na účely projektu vyrobí 13 špeciálnych modulov. Tie budú umiestnené na zlínskom námestí a budú prezentovať súčasný český dizajn.
Viac na: http://www.zlindesignweek.com/.