Vymyslite maskota pre LibreOffice

Vymyslite maskota pre LibreOffice

Uzávierka: 31. august 2017 (štvrtok), 23:55

Všetky najznámejšie aplikácie – Java, SUSE, KDE, Mozilla... sú známe svojimi maskotmi. Preto je pravdepodobne správny čas aj na vytvorenie maskota pre LibreOffice. Pred vyhlásením súťaže (28. júna 2017) organizátori začali s tým, že na rôznych konferenciách požiadali o slová, ktoré podľa účastníkov najlepšie vystihujú balík aplikácií na prácu s dokumentmi LibreOffice. Podľa opýtaných sú nimi napríklad sloboda/otvorenosť, rýchlosť, inteligencia... Úloha pre súťažiacich je jednoduchá: navrhnite nového maskota pre komunitu LibreOffice, vymyslite jeho meno a vytvorte popis. Pri predkladaní návrhov neexistujú žiadne obmedzenia, môže to byť maskot podľa konkrétnej predlohy alebo iba symbol. Môžete použiť aj iné metafory, ako sú uvedené vyššie.

LibreOffice používa konkrétny dizajn manuál, ale môžete navrhnúť jeho aktualizáciu – napríklad v použitých farbách. Návrh, predložený v dvoch farbách, by mal byť úplne nový, v prípade, že bude vychádzať z iného diela, autor musí poskytnúť licenciu na jeho použitie. Výsledky budú posudzované komisiou menovanou predstavenstvom spoločnosti a na základe hlasovania komunity LibreOffice. Konečné rozhodnutie o dizajne a názve nového maskota bude potvrdené správnou radou.

Autori prvých troch návrhov získajú tieto ceny:
1. miesto: Slimbook KATANA Intel i5
2. miesto: box Nextcloud s Raspberry Pi 3
3. miesto: NitrokeyPro 3

Ak chcete zdieľať návrh, využite Nextcloud s jasnou identifikáciou: dátum, autor, názov, PNG, alebo zašlite svoj dielo elektronicky na adresu: contest@libreoffice.org.

Môžete predložiť toľko nápadov, koľko chcete.

Viac info tu.