12 + MÚZEUM

12 + MÚZEUM

Trvanie: 25. júl 2019 - 6. august 2019
Miesto: Slovenské múzeum dizajnu a SNM, Bratislava, Slovensko

LETNÉ WORKSHOPY PRE 12+ ROČNÝCH

Program Slovenského múzea dizajnu Deti vo forme sa počas leta zameria na staršiu vekovú skupinu ako obvykle. Pre násťročných žiakov a študentov sme pripravili dva workshopy v dvoch termínoch a v dvoch múzeách. Výstavy Nebáť sa moderny! a 100 rokov dizajnu nás prevedú históriou i súčasnosťou slovenského dizajnu. Každý workshop bude zameraný na vlastnú tému, takže kto bude mať chuť a záujem, nemusí váhať a môže sa prihlásiť na oba termíny.

Deň v múzeu na výstave Nebáť sa moderny!

25. júl 2019, 13.00 – 16.00
SNM – Historické múzeum, Bratislavský hrad 3. poschodie
Vstup: 4 eurá

V prvej časti popoludnia sa zoznámime s výstavou Nebáť sa moderny! prostredníctvom úloh zo sprievodcu. Druhou časťou bude tvorivý workshop, na ktorom si vyskúšame vytvoriť grafický návrh súvisiaci s témou výstavy. Ten následne aplikujeme na textilnú tašku, ktorú si odnesiete ako suvenír z výstavy.

Deň v múzeu na výstave 100 rokov dizajnu / Slovensko 1918 – 2018

6. august 2019, 13.00 – 16.00
Slovenské múzeum dizajnu, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10
Vstup: zdarma

V prvej časti popoludnia sa zoznámime s výstavou 100 rokov dizajnu prostredníctvom úloh zo sprievodcu. Na tvorivom workshope sa budeme venovať téme Proces a experiment. Vyskúšame si prácu s polystyrénom a formou hry budeme hľadať nové tvarové riešenia bežných 3D predmetov.
-
Max. počet účastníkov na jednom programe je 15. Prosíme vás o registráciu vopred na adrese programy@scd.sk. Pri registrácii nám prosím napíšte vek a termín workshopu, o ktorý máte záujem.
Workshopy povedú Gabriela Rybáriková a Helena Cibulková.
Tešíme sa na nové zážitky!

Podujatie na Facebook-u.