Prezentácia knihy Typo:Grafik:Um // T1

Prezentácia knihy Typo:Grafik:Um // T1

Trvanie: 30. november 2016
Miesto: Satelit, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10, Bratislava, Slovensko

Slovenské centrum dizajnu, Vydavateľstvo VELDAN a Poľský inštitút v Bratislave Vás srdečne pozývajú na prezentáciu knihy Typo:Grafik:Um // T1, ktorá sa uskutoční v stredu 30. novembra o 10,00 hod. v galérii Satelit.

Za ostatných sto rokov prešlo ľudstvo významnou premenou: z civilizácie slov sme sa zmenili na civilizáciu obrazov. Hlavnými prvkami medziľudskej komunikácie  sa stali znaky, obrazy, symboly. Vizualizáciou sa život výrazne zrýchlil, ale aj zahltil enormným množstvom obrazov, často mizernej kvality. O to dôležitejšia
je pri presile vizuality jej profesionálna úroveň a pôsobenie špičkových tvorcov.
Táto závažná a súčasne príťažlivá téma je predmetom ojedinelej knihy s trochu tajomným názvom:
T1 - Typo:Grafik:Um (abeceda súčasnej vizuálnej komunikácie a kultúry).  Vydalo ju slovenské vydavateľstvo VELDAN ako prvý zväzok plánovaného knižného triptychu vo svojej edícii Progress Letter Edition. Autormi koncepcie celého projektu sú Dušan Junek a Vladislav Rostoka, významné osobnosti   slovenského vizuálneho umenia a medzinárodne uznávaní autori grafického dizajnu.
V knihe  predstavujú 26 rozsiahlych profilov grafikov-dizajnérov zo Slovenska, Českej republiky, Európy, Ázie a Ameriky - tvorbu umelcov, ktorých tvorivé cesty a výsledky práce významne ovplyvnili kvalitu vizuálneho umenia XX. a XXI storočia. Významný český grafik a pedagóg Prof. Karel Míšek  o knihe povedal: „Tato práce i v mezinárodním kontextu překonáva veškeré limity svou objevnou koncepcí, korektností a výjimečnou precizností obsahu. Je to mimořádné dílo prvořadého významu."
vydavateľstvo VELDANKontakt: Helena Veličová, helena.velicova@scd.sk, 0918110247