BIO 23 Ľubľana

BIO 23 Ľubľana

Prihlasovanie on-line:  6. február – 30. marec 2012.
Viac informácií: www.bio.si 
Organizátor BIO, Múzeum architektúry a dizajnu v Ľubľani vyzýva k účasti na bienále dizajnu BIO 23 – medzinárodnej výstave a súťaži BIO Design Awards dizajnérov, výrobcov, pedagógov a študentov, ktorí aktívne pôsobia v oblasti dizajnu, ako aj organizácie, ktoré sú oprávnené propagovať dizajnérske diela autorov.
V súlade s témou Design relations – je zámerom organizátorov výstavy BIO 23 predstaviť svieže nápady a dôrazom na úlohu dizajnu v sociálnej, udržateľnej a kultúrnej sfére. Súčasne poukáže na vzťahy medzi kultúrou a komerciou, remeslom a priemyselnou výrobou.
Kurátori vyberú z prihlásených prác exponáty na výstavu, ktorá sa bude konať v dňoch
27. septembra – 11. novembra 2012 v Múzeu architektúry a dizajnu v slovinskej Ľubľani.
Slovenské centrum dizajnu prihlási na bienále výberovú kolekciu slovenského dizajnu.

Bienále dizajnu – BIO, je významnou medzinárodnou prehliadkou dizajnu s tradíciou viac ako 48 rokov, ktorá prezentuje výber súčasného dizajnu. Od prvého ročníka v roku 1964 dodnes prezentovalo BIO dvadsaťdva výstav najlepšieho medzinárodného dizajnu.
Najlepšie z vystavených dizajnových diel ocení medzinárodná porota, ktorá udelí Zlatú medailu BIO, BIO zelenú cenu, Bio uznane a Cenu pre študentskú prácu. Slávnostné otvorenie podujatia a odovzdávanie cien bude 27. septembra 2012.
Viac informácií: www.bio.si