Dialógy SK - Madrid

Dialógy SK - Madrid
30. 6. 2016

Fotogaléria

Po Berlíne je Madrid ďalšou zastávkou putovnej výstavy Dialógy SK – Malé a väčšie témy slovenského dizajnu.  Berlín má síce prvenstvo, ale význam madridskej reprízy je hlavne v tom, že výstava sa otvára  v predvečer začínajúceho predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. Koncept výstavy vznikol práve k tejto udalosti. Prináša pohľad na aktuálnu dizajnérsku scénu  a predstavuje 24 slovenských dizajnérov a značiek v kurátorskom výbere Kataríny Hubovej a Adrieny Pekárovej a v nezvyčajnom výstavníckom riešení Matúša Lelovského a Petra Lišku, ktorí navrhli aj grafické riešenie výstavy. Výstavu v Madride uvedú dvaja dizajnéri – vystavujúci Michal Hanula a dizajnér výstavy Peter Liška. Návštevník sa môže zoznámiť s výrobkami tradičných výrobcov ako Novesta či sklárne Rona Lednické Rovne, ktoré považujeme za „rodinné striebro“, ale aj novými firmami Brik, Tuli. Zastúpený je aj dizajn, ktorý predstavuje špičku techniky a konštrukcie či experiment s materiálmi, formami obsahmi, alebo práce integrujúce dizajn a remeslo, ako aj tradíciu, aj jej aktualizáciu. Dizajn, ktorý nápadne či skromnejšie – priťahuje pozornosť, rozpráva príbehy, slúži i teší...
Slovenské centrum dizajnu výstavu pripravilo v rámci kultúrno-spoločenskej prezentácie slovenského predsedníctva v Rade EÚ - projekt SK PRES.
Viac o projekte SK PRES a putovnej výstave Dialógy SK

Prvá výstava bola otvorená v Berlíne 1. júna 2016 a z Madridu ďalej poputuje do Londýna, Viedne, Varšavy, putovanie uzavrie v Bratislave v januári 2017 v galérii SATELIT.
K výstave bol vydaný farebný katalóg v angličtine.
ikonka PDF EN katalóg výstavy Dialógy SK (pdf; 4 645 kB)
ikonka PDF plagát výstavy  (pdf; 154 kB)
ikonka PDF pozvánka na výstavu  ( pdf; 62 kB)

Termín konania: 30. 6. - 28. 7. 2016
Miesto konania : Centro Centro,  Plaza de Cibeles, Madrid, Španielsko

Anglická a nemecká webová stránka projektu http://www.dialogy.sk/

FB event Dialogy SK v Madride: https://www.facebook.com/events/1147566758627547/