Hľadanie krásy v Berlíne

Multimediálny projekt Hľadanie krásy / Searching for Beauty z produkcie Slovenského centra dizajnu prezentujeme aktuálne v Berlíne.

Autorky projektu Ové Pictures (Michaela Čopíková, Veronika Obertová) a kurátorka Mária Rišková pripravili výstavu v známej galérii designtransfer na Univerzite umení. Vernisáž výstavy sa koná v stredu 6. júna 2018 o 19.00 a trvá do 26. júna 2018. Súčasťou projektu je aj workshop pre študentov Univerzity umení, ktorý vedie kurátorka Mária Rišková.

Výstava je organizovaná v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Slovenským inštitútom v Berlíne, Ministerstvom kultúry SR a galériou designtransfer.
Výstava v Berlíne je súčasťou cyklu zahraničných výstav, ktoré pripravilo Slovenské centrum dizajnu v spolupráci s MZVEZ SR ako súčasť pripomienky výročí roku 2018. Nasleduje po výstavách v Ľubľane a Prahe a cyklus ukončí na jeseň v Tallinne.

Viac informácií o projekte Hľadanie krásy / Searching for Beauty, ktorý bol vytvorený v roku 2016 pri príležitosti Predsedníctva SR v Rade EÚ.