OMS na DESIGNBLOKu 2011 v Prahe

Každoročná medzinárodná prehliadka noviniek z oblasti dizajnu nábytku, bytových doplnkov, módy a životného štýlu - Designblok´11 sa koná v dňoch 4. - 9. 10. 2011.
Sprievodný program vrátane prehliadky dizajnérov, dizajnérskych štúdií, škôl bude sústredený do Superštúdia Futurama a Superštúdia Šporkovský palác.

Trinásty ročník prináša mnoho prezentácií noviniek dizajnu, výstav, módnych prehliadok a prednášok na rôznych miestach v Prahe, v galériách, výstavných sieňach a prestížnych obchodoch so špičkovým dizajnom a módou. Všetko dianie sa v tomto roku koná v troch základných zónach už tradične spojených s dizajnom v Prahe – v Holešoviciach, Karlíne a v
Starom a Novom Meste.

V rámci 13. ročníka dní dizajnu v Prahe Designblok sa uskutoční aj Designblok Dreft Fashion Week v prestížnych priestoroch Obecného domu a Rezidencie Primátora Hl. M. Prahy. Móda, ktorá bola vždy pevnou súčasťou Designbloku tak dostáva autonómne miesto v rámci Designbloku a akcie Designblok Dreft Fashion Week parametre skutočného Fashion Weeku, aké sú bežné vo svete.

Spoločnosť OMS spol. s r.o. predstaví  na Designbloku 2011 v Prahe nielen novú značku Elite a víťaznú kolekciu produktov z NCD 2011, ale aj 6 vybraných produktov, ktoré vznikli v priebehu tohto roku. Štyri produkty sú dielom talentovaných mladých slovenských dizajnérov – Anton Zetocha OMS, Ján Štofko OMS, Matej Bilík, Osem design a 2 produkty sú z dielne renomovaných zahraničných štúdií Giugiaro Architettura, Taliansko a Bartenbach LichtLabor, Rakúsko.
Najčerstvejšou novinkou je svietidlo Modul WINGS, dizajn Anton Zetocha OMS, ktorého zavedenie do sériovej výroby je plánované koncom roku 2011. Autorom ďalšieho, už sériovo vyrábaného produktu s  LED svetelným zdrojom Indirect Vega je Matej Bilík, Osem design. Prototypy s LED svetelnými zdrojmi sú Terzo, dizajn Giugiaro Architettura, Becrux, dizajn Bartenbach LichtLabor, Acrux, dizajn Anton Zetocha, OMS a Modul Box Max, dizajn Ján Štofko, OMS.

Kolekcia svietidiel OMS Elite bola nominovaná na Cenu šéfredaktorov Designbloku 2011 v kategórii najlepšia kolekcia svietidiel.
http://www.designblok.cz/2011/cs/news/ceny-sefredaktoru-designbloku-2011

WINGS, dizajn Anton Zetocha, OMS

WINGS, dizajn Anton Zetocha, OMS

Závesné svietidlo pre kancelárske priestory zaujme na prvý pohľad inovatívnym lomeným tvarom a pri štandardných svetelných zdrojoch nezvyčajnou plochosťou.
Charakterizuje ho inovatívny dizajn - nalomenie „ štandardného „ tvaru, nízka výška svietidla, overené svetelné zdroje a minimálny rozmer optického systému. Svietidlo poskytuje nové možnosti architektonického riešenia interiérov.

 

Indirect VEGA, dizajn Matej Bilík, OMS

Indirect VEGA, dizajn Matej Bilík, OMS

Svietidlo je určené na hlavné osvetlenie kancelárskych priestorov výhradne s LED svetelným zdrojom, poskytuje mäkké neoslnivé osvetlenie priestoru.
Svietidlo sa naviac vyznačuje vysoko účinným optickým systémom, vysokou hodnotou vertikálneho osvetlenia, dekoračným podsvietením chladiča. Dizajn vychádza z funkcie.

 

Terzo, dzajn Giugiaro Architetturať

Terzo, dizajn Giugiaro Architettura

Jedno z mála svietidiel vsadených do stropu osvetľuje nielen pracovnú plochu, ale pomáha navodiť príjemnú atmosféru čiastočným osvetlením stropu a stien miestnosti. Verzia s výhradne LED svetelným zdrojom. Vystúpený tvar svetlo činných častí napomáha odstrániť  jaskynný“ efekt, jedinečný geometrický dizajn pripomína diamant.

 

Becrux, dizajn Bartenbach LichtLabor

Becrux, dizajn Bartenbach LichtLabor

Vsadené kancelárske svietidlo ponúka „biologicky efektívne“ osvetlenie priestoru s možnosťou zmeny teploty chromatickosti zo studenej bielej na teplú bielu. Verzia s výhradne LED svetelným zdrojom sa vyznačuje aj jedinečným „skrytým„ optickým systémom.

 

Becrux, dizajn Bartenbach LichtLabor

Acrux, dizajn Anton Zetocha, OMS

Architektonické vsadené svietidlo s unikátnym optickým systémom a LED svetelným zdrojom. Nezvyčajný tvar kancelárskeho svietidla vychádza z optického systému. Svietidlo spĺňa všetky požiadavky na osvetlenie kancelárskych priestorov. Prednosťou je dlhá životnosť svetelných zdrojov.


 

Modul Box Max, dizajn Ján Štofko, OMS

Modul Box Max, dizajn Ján Štofko, OMS

LED závesné kancelárske svietidlo je schopné plnohodnotne nahradiť svietidlá so štandardnými svetelnými zdrojmi. Špeciálne počítačom navrhnutý „diamantový“ prizmatický optický systém optimálne tvaruje svetelný tok a súčasne ponúka mäkké a neoslnivé osvetlenie. Svietidlo poskytuje vysokú hodnotu rovnomernosti osvetlenia. Vyznačuje sa minimalistickým dizajnom