Projekt Hľadanie krásy

Projekt Hľadanie krásy

Po roku znovu prezentujeme náš multimediálny projekt Hľadanie krásy / Searching for Beauty v zahraničí. Autorky projektu Ové Pictures (Michaela Čopíková, Veronika Obertová) a kurátorka Mária Rišková pripravili výstavu v Medzinárodnom centre grafických umení v Ľubľane, ktoré je známe i ako organizátor Bienále grafických umení.

Výstava sa koná v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Veľvyslanectvom SR v Ľubľane a Ministerstvom kultúry SR. Výstavu otvorí veľvyslankyňa SR v Slovinsku, pani Eva Ponomarenková pri príležitosti oslavy 25. výročia vzniku Slovenskej republiky a nadviazania diplomatických vzťahov medzi Slovenskom a Slovinskou republikou.

Výstava v Ľubľane je súčasťou cyklu zahraničných výstav, ktoré pripravilo Slovenské centrum dizajnu v spolupráci s MZVEZ SR ako súčasť pripomienky výročí roku 2018. Ďalej nasledujú výstavy Hľadaie krásy v Prahe, Berlíne a Taline a druhá výstava Súčasný dizajn zo Slovenska v Plovdive, Helsinkách a Rige.

Viac informácií o projekte Hľadanie krásy / Searching for Beauty, ktorý bol vytvorený v roku 2016 pri príležitosti Predsedníctva SR v Rade EÚ.