Slovensko sa zapojí do hľadania krásy

Slovensko sa zapojí do hľadania krásy
7. júna 2016

Fotogaléria

Slávnostné otvorenie putovnej multimediálnej výstavy  Hľadanie krásy bude 11. júla 2016 v bruselskom Parlamentáriu, návštevníckom centre Európskeho parlamentu, ktorú pripravilo Slovenské centrum dizajnu.
Zaujímavosťou je, že kvôli výstave sa steny v galérii Parlamentária premaľovali načierno. Vďaka digitalizácii štúdia DevKid výstava má prekvapivo moderný charakter a návštevníci výstavy uvidia analógové prevedenia krátkych animácií, fungujúce podobne ako GIFy na internete. Slovenský projekt pokračuje neskôr do Amsterdamu a Linzu a začiatkom roka 2017 sa predstaví aj na Slovensku divákom v Bratislave

Hľadanie krásy je okrem multimediálnej výstavy aj webová galéria. Umelkyne OVÉ Pictures v nej pracovali s interaktívnymi objektmi, ktoré vychádzajú zo starodávnych optických hračiek zoetrope, phenakytoskop a flipbook, stojacich na počiatku animácie a filmu.  7. júna 2016  bola spustená unikátna galéria a generátor GIFov, do ktorej môže svojim „gifkom“ prispieť každý.
Multimediálny projekt Hľadanie krásy, ktorého gestorom je MZVaEZ SR a MK SR, nás bude reprezentovať v Európe počas slovenského predsedníctva v Rade od 1. júla 2016.

 

www.hladaniekrasy.sk

 

Na novú webstránku medzi prvými prispeli svojimi GIFmi aj známe osobnosti, napríklad režisér Marko Škop, scenárista Ján Gordulič, módna dizajnérka Dana Kleinert, výtvarníci Viliam Slaminka a Rita Koszorús, biofyzička Ľuba Lacinová, architekt Martin Skoček, alebo televízny moderátor Juraj Hajdin.


 
Viac v priloženej tlačovej správe

Súbory na stiahnutie
súbor PDF Tlačová správa (7.6.2016) pdf (824,5 kB)