Fórum dizajnu 2013

Fórum dizajnu 2013

Fórum dizajnu 2013

Trvanie: 5. marec 2013 - 10. marec 2013


Súčasná doba poskytuje dizajnérom aj výrobcom rôzne druhy materiálov a technologických možností ich spracovania. Táto skutočnosť sa odráža i na ich využití v interiéroch. Práve kombinácie materiálov uplatnené pri návrhoch a výrobe nábytku a bytových doplnkov môžu ozvláštniť bytové i verejné interiéry, vyvolávať u užívateľov nové pocity a sprostredkovať im nové zážitky.
16. ročník výberovej výstavy Fórum dizajnu 2013 chce ukázať na nové prístupy dizajnérov, architektov a študentov dizajnu pri využívaní rôznych materiálov a ich kombinácií v súvislosti s bývaním. Organizátori predstavia návštevníkom výrobky, prototypy alebo funkčné modely nábytku, interiérových a exteriérových prvkov a bytových doplnkov od viac ako 50-tich autorov z prostredia profesionálnej dizajnérskej tvorby i študentského dizajnu.

Téma výstavy - „HARMÓNIA A KONTRAST“,
termín výstavy - 5. až 10. marec 2013,
miesto - pavilón M3, výstavisko Agrokomplex Nitra.

VYSTAVUJÚCI:
Školy: Vysoká škola výtvarných umení Bratislava
Technická univerzita Košice, FU - Katedra dizajnu
Škola úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru Bratislava
Škola úžitkového výtvarníctva Ružomberok

Profesionálni dizajnéri:
Pavol Capik, Jarka Dobríková, Jozef Frajka, Júlia Dologová, Ondrej Eliáš, Peter Eliáš, Žaneta Hanušová, Marián Ihring, Simona Janišová, Martin Jankura, štúdio trivjednom, Kodreta, Jaroslava Komárová Konečná, Jaroslava Komárová Konečná, Viktor Komár, Silvia Mišovič, Renáta Ormandíková, Karol Pichler, Mária Pospíšilová, Michal Staško, Iva Těthalová, Tibor Uhrín, Dušan Voštenák, Erika Gregušová, Ivan Čobej, Gabriela Ľuptáková

Vybraté projekty vynikajúco odrážajú schopnosť autorov harmonicky, či naopak úplne kontrastne spájať najrozličnejšie materiály vo výsledných produktoch dennej spotreby.

Slovenské centrum dizajnu každoročne na výstave Fórum dizajnu oceňuje najzaujímavejší exponát resp. autora či školu a držiteľ Ceny Fóra dizajnu 2013 tak získa možnosť usporiadať v nasledujúcom roku samostatnú prezentáciu v priestoroch výstavno - informačného bodu SCD Satelit.

Novinkou tohoročného Fóra dizajnu je interaktívna hra pre návštevníkov expozície s názvom „Harmonizuj a kontrastuj“, pri ktorej majú návštevníci možnosť vytvoriť si vlastnú koláž či mozaiku nalepením najrozličnejších materiálov na pripravené drevené panely v duchu témy tohoročného Fóra dizajnu - Harmónia a kontrast.

 

Medialni partneri:
RUD |  DESIGNUM |  DESIGNBY |  MOJ DOMDOM A BÝVANIEINFORMÁCIE VYDAVATEĽSTVO YUDINI |  DREVÁRSKY MAGAZÍNEXTERIÉR_INTERIÉR

 

Kontakt:
Erika Trnka
tel.: +421 2 204 77 315
Tel: +421 918 110 247
e-mail: erika.trnkova@scd.sk