Fórum dizajnu 2014

Cena 17. ročníka výstavy Fórum dizajnu je udelená

Cena 17. ročníka výstavy Fórum dizajnu je udelená

Miesto: Nitra, Slovensko


Slovenské centrum dizajnu udelilo cenu 17. ročníka Fóra dizajnu – Vonku ako doma (Nitra, 11. - 16. 3. 2014) - Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, oddeleniu Dizajn a tvarovanie dreva za kolekciu sánok a sedačiek a oddeleniu Kameňosochárstva za žardiniery.
Cenou pre víťaza je možnosť usporiadania samostatnej výstavy vo výstavnom a informačnom bode Satelit v nasledujúcom roku.
Po prvýkrát bola udelená aj Zvláštna cena Fóra dizajnu – získala ju za svoje práce Mendelova univerzita v Brne, Ústav nábytku, designu a bydlení.

FOTOGALÉRIA

Sedemnásty ročník výberovej výstavy Fórum dizajnusa konal v rámci medzinárodného veľtrhu Nábytok a bývanie 2014 v Agrokomplexe Nitra od 11. do 16. marca 2014.  Slovenské centrum dizajnu v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave týmto projektom každoročne vytvára platformu na podporu autorského dizajnu profesionálnych dizajnérov, umelcov a výrobcov, ale i študentov stredných a vysokých škôl zameraných na výučbu dizajnu. Vďaka diverzite vystavujúcich vzniká nespočetné množstvo konfrontácií nielen v jednotlivých kategóriách či medzi nimi, ale v rámci výstavy i celého veľtrhu aj medzi autorskými solitérmi a sériovo vyrábaným nábytkom a bytovými doplnkami. Spojovacím prvkom je naopak téma, ktorá sa každý rok snaží reflektovať princípy, postupy a otázky na poli dizajnu. Tento ročník  Fóra dizajnu kurátorky Katarína Hubová a Adriena Pekárová pomenovali Vonku ako doma – dizajn pre interiér a exteriér.

 Viac o výstave v článku Fórum dizajnu 2014

Mediálni partneri výstavy:
Designum, Drevársky magazín, Top trendy v bývaní, Stavebníctvo a bývanie, EKO bývanie