OTVORENÁ VÝZVA: Umelecká rezidencia NAO robot

OTVORENÁ VÝZVA: Umelecká rezidencia NAO robot

Rezidenčný program NAO robot je projektom spolupráce medzi Goetheho Inštitútom, festivalom digitálneho umenia Sensorium a Slovenským centrom dizajnu. Organizácie pozývajú dvoch intermediálnych umelcov/umelkyne, aby strávili dva mesiace vo výskumno-vývojovom oddelení Slovenského Centra Dizajnu - Inolab, kde budú meniť správanie robota NAO.

Rezidenti sa musia nachádzať na Slovensku a je nutné, aby mali programátorské schopnosti. Žiadateľky a žiadatelia by mali využiť pobyt v plnom rozsahu (šesť týždňov). Počas rezidencie budú svoju prácu konzultovať s tímom vedcov z oblasti psychológie, sociológie a lingvistiky. Kľúčové bude zapojiť do celého procesu skupinu mládeže, ktorá by mala hrať dôležitú úlohu vo vývoji umeleckého projektu. Tieto konzultácie budú realizované naživo alebo online podľa aktuálnej pandemickej situácie. 

Cieľom rezidencie je, aby sa robot NAO naučil niečo nové, prípadne sa niečo odučil. Výstupom bude open-source kód a aspoň jedno dokumentačné video. Rezidenčný projekt skúma spoločenské, kultúrne a politické dôsledky technologickej éry. Zameriava sa na to, ako vplýva interakcia s humanoidnými robotmi a všeobecne s umelou inteligenciou na mládež. 

Deadline na zaslanie prihlášky: 18. 11. 2020

Vyhodnotenie žiadostí: 19. 11. 2020

E-mail na zasielanie prihlášok: hello@sensorium.is (do predmetu uveďte "Umelecká rezidencia: NAO robot")

Dĺžka rezidencie: 07. 12. 2020 - 31. 01. 2021

Miesto rezidencie: Slovenské Centrum Dizajnu - Inolab, Kollárovo nám. 10, Bratislava

Štipendium: 500 Eur / umelec /umelkyňa (v prípade potreby aj ubytovanie v Bratislave a cestovné náklady)

Viac informácií nájdete tu.