Designum 4/2014

Designum 4/2014

Predplatili ste si už Designum na rok 2015?
Okrem noviniek zo sveta dizajnérov a dizajnu sa aj naďalej budeme venovať histórii a teórii, ale chceme vás zaujať aj recenziami podujatí, výstav a odborných publikácií...
On-line objednávka Designum 2015, info o predplatnom Designum na rok 2015.

V Designume 4/2014 sa stretnete s hodnotením už etablovaných festivalov: Bratislava Design Weeku a pražského Designbloku., s postrehmi z podujatia SELF, ktorý si osvojila nielen obec grafických dizajnérov. Nezabudli sme ani na profily autorov, pripravili sme rozhovory s dizajnérmi Katarínou Beličkovou a Štefanom Noskom z MEJD-u a Václavom Mlynářom a Jakubom Pollágom z česko-slovenského zoskupenia deFORM. V Prahe bola v októbri 2014 otvorená výstava dánskeho dizajnu, na ktorej sa môžeme stretnúť so (stále vyrábanými) ikonickými výrobkami tejto severskej krajiny, ktoré určite potešia každého priaznivca kvalitného dizajnu.
Časopis prináša recenziu pomerne novej publikácie Ivy Knoblochovej a Jiřího Pelcla 89 Diskuse 014, ktorá je obsahom veľmi úzko zviazaná aj so slovenskou dizajnérskou scénou a knihy od nemeckej teoretičky Sandry Hirschovej o úlohe priemyselného dizajnu ako nástroja tvorenia nových hodnôt. K týmto príspevkom sme zaradili aj článok venovaný experimentálnemu časopisu Archigram, ktorý v rokoch 1961 – 1970 vydávala skupina mladých londýnskych architektov.
Najväčšia časť čísla 4/2014 je  venovaná výstave zo zbierok Slovenského múzea dizajnu Škola základ života? v galérii Satelit.
Viac na https://www.scd.sk/?aktualne-cislo-casopisu-designum

 

Súbory na stiahnutie
súbor JPG d4_webSCD_banner_maly jpg (13,4 kB)