Prednáška de-sign⁵ / Max Kisman

Prednáška de-sign⁵ / Max Kisman

Trvanie: 2. december 2015 - 3. december 2015
Miesto: Praha a Plzeň, Česko

Posledným tohtoročným hosťom cyklu de.sign bude holandský grafický dizajnér, ilustrátor a typograf Max Kisman, ktorý vystúpi v dňoch 2. a 3. decembra v Prahe a Plzni. Max Kisman (1953) sa v 80-tych rokoch minulého storočia stal jedným z priekopníkov digitálnych technológií v oblasti tvorby časopisov, kníh, písma a ilustrácií. Jeho práce z 80-tych a 90-tych rokov pre hudobné časopisy Vinyl, Paradiso, VPRO TV či magazín Wired sa vyznačujú štýlom, ktorý sám nazýva „Complexity of Simplicity“. Po období, kedy striedavo pobýval v Amsterdame, Barcelone a San Franciscu sa v roku 2006 vrátil späť do Amsterdamu. Tu sa venuje predovšetkým ilustrácii, grafickému dizajnu, identitám, tvorbe písma, televíznej grafike a vzdelávaniu.

Max Kisman je medzinárodne rešpektovanou osobnosťou, ktorej vizionárska tvorba ovplyvnila celý  rad dizajnérov a bola publikovaná v mnohých významných publikáciách po celom svete. Max Kisman je členom BNO (Asociácie holandských dizajnérov) a AGI (Alliance Graphique Internationale).
Cyklus de.sign je spoločným projektom Goethe Inštitútu v Prahe, Inštitútu Cervantes v Prahe, Veľvyslanectva Holandského kráľovstva a Veľvyslanectva štátu Izrael. Zámerom cyklu je predstaviť českému publiku prostredníctvom prednášok každý rok štyri výrazné osobnosti grafického dizajnu. Prednášky, ktoré sa konajú v Prahe a ďalších univerzitných mestách Českej republiky sa venujú premenám odboru na počiatku 21. storočia, vzťahmi dizajnu a umenia a tiež tým, akým spôsobom môžu grafickí dizajnéri ovplyvňovať svet. Kurátorom projektu je tento rok Ludmila Favar-din z Edition Lidu, ktorá sa zamerala na fenomén súčasnej ilustrácie.

Info prednáška Praha: Institutu Cervantes, Na Rybníčku 536/6, 120 00 Nové Mesto, Praha - 2. 12. 2015 o 19.00 hod.
Info prednáška Plzeň: Fakulta designu a umenia Ladislava Sutnara, Univerzitní 28, 301 00 Plzeň - 3. 12. 2015 o 14.00 hod

Vstupné: zdarma

Prednášky budú v angličtine, v Prahe s tlmočením do češtiny
Zdroj: http://www.de-sign.info/ctvrty-host-max-kisman/#more-498
Autor:http://www.kismanstudio.nl

Web autora: http://www.kismanstudio.nl/
Fonty autora: www.hollandfonts.com/CAT.html
Tvorba autora: http://www.bykisman.com/
Zdroj: http://www.czechdesign.cz/co-se-deje/de-sign-max-kisman