Prednáška SAMUEL DRIRA / Paríž

Prednáška SAMUEL DRIRA / Paríž

Trvanie: 11. december 2015
Miesto: Pisztory Palace Bratislava, Štefánikova 25, Bratislava, Slovensko

Samuel Drira, rodák z Grenoblu je kreatívny riaditeľ a hlavný dizajnér spoločnosti NEHERA. V minulosti spolupracoval s luxusnými ateliérmi ako Hermés, The Row, Damir Doma, Hugo Boss a Christophe Lemaire. Jeho bohaté skúsenosti zo sveta módy pramenia aj z jeho pôsobenia v Encens Magazine, ktorý spoluzakladal a je jeho módnym riaditeľom. V 30-tych rokoch sa NEHERA stala lídrom módneho priemyslu vďaka svojmu prelomovému konceptu firmy s vertikálnou integráciou celého logistického procesu. Značka mala viac, ako 130 módnych obchodov v Európe, Afrike a USA. NEHERA sa zameriava na odevy, ktoré kombinujú experimentálne strihy s nadčasovým prevedením. Ide jej o vytvorenie jedinečnej siluety v látkach najvyššej kvality s vysokým dôrazom na detail. Tichý luxus pre sebavedomú a výnimočnú ženu.

“Veľa dizajnérov myslí hlavne na úspech počas show a efekt na módnej fotografii. Ja pri navrhovaní myslím predovšetkým na klientku. Na to, aby sa v modeli cítila dobre.” Samuel Drira

„Pokiaľ sa bavíme o starej Nehere, tak nás inšpiruje najmä vysokou úrovňou krajčírstva a tiež inovátorstvom Jana Neheru.“ Myslím tým predovšetkým fakt, že československý podnikateľ ako prvý použil takzvanú vertikálnu integráciu v oblasti módy. Teda, že pod jednou strechou fungovalo všetko od prvotnej výroby cez logistiku až po maloobchod. „Dnes je to moderný model, ktorý používajú mnohé značky. Ale v tridsiatych rokoch to bolo niečo naozaj výnimočné,“ Bibiána Zdútová, výkonná riaditeľka ateliéru NEHERA.

Prednáška: SAMUEL DRIRA / Paríž
Podujatie v rámci: CLUBOVKA / URBAN MARKET
Termín konania: 11. december 2015 od 18.00 do 19.30 hod.
Miesto konania: Pisztory Palace Bratislava, Štefánikova 25, 81105 Bratislava

R.S.V.P.: info@clubovka.sk
Zdroj: https://www.facebook.com/events/1641351869462915/