Sensorium Warmup: Stuart Nolan - 1000 Mindreaders

Sensorium Warmup: Stuart Nolan - 1000 Mindreaders

Trvanie: 4. apríl 2018
Miesto: SATORI STAGE, Mickiewiczova 9, Bratislava

„Tisíc čitateľov myšlienok“ je názov tohtoročného projektu od Stuarta Nolana, počas ktorého bude školiť 1000 nových čitateľov myšlienok. V priebehu tohto interaktívneho sedenia preskúmame úlohu dotyku pri interakcii. Naučíme sa navzájom si čítať myšlienky pomocou techník založených na viktoriánskych trikoch, hrách a experimentoch používaných pri čítaní myšlienok v minulosti, ktoré sú vylepšené súčasným výskumom neurovedy v oblasti dotyku. Naučíte sa, ako kopírovať kresby, na ktoré niekto iný myslí a nájsť predmety, ktoré boli predtým niekam ukryté.

PREDNÁŠKA
Stuart poskytne krátke nahliadnutie do jeho aktuálnej práce s dotykom v oblasti zdravotnej starostlivosti, divadla, tanca, športu, robotiky a 5G. Preskúmame taktiež potenciál technológie zachytiť, merať a prenášať dotykové údaje v sprostredkovanej komunikácii, interakcii, umení či rozprávaní príbehov.

STUART NOLAN
je Research Magician so zázemím v oblasti citológie, interaktívnych médií, experience dizajnu, programovaní, vývoja technológii, akademického výskumu a hravej facilitácie určenej pre publikum. Pracuje s tradičnými kúzelníckymi trikmi, psychologickou ilúziou, pozoruhodnými pamäťovými výkonmi, improvizovanou poéziou, cirkusovou tradíciou, rozprávaním príbehov a špeciálnou technológiou. Je bývalým členom inovačného fondu NESTA v oblasti aplikovanej mágie. O členstvo sa zaslúžil vďaka tomu, že pri štúdiu klamu neostal len v laboratóriách. Práve naopak, vydal sa do reálneho sveta, kde skombinoval tradičné disciplíny klamu s pôvodným výskumom o tom, ako nás jazyk a fyzické gestá dokážu oklamať.
Jeho súčasný projekt sa nazýva 1000 Mindreades. Účastníci sa pomocou tohto projektu naučia zručnosti čítania zo svalov vycítením malých podvedomých záchvevov ruky niekoho iného. To im umožní načrtnúť kresby, na ktoré druhá osoba iba myslí. Naučia sa taktiež nájsť predmety, ktoré niekto ukryl v miestnosti či v budove. Kresby a nájdené predmety budú vystavené v roku 2019.

Viac info tu.