Virolet – Julo Nagy

Virolet – Julo Nagy

Trvanie: 5. september 2015 - 29. september 2015
Miesto: Galéria MEDIUM, Hviezdoslavovo nám. 18, Bratislava, Slovensko

Výstava Jula Nagya – Virolet, ktorá je súčasťou 9. ročníka Trienále plagátu Trnava a zároveň sa koná pri príležitosti 50-tych narodenín autora, predstavuje úzky výber z jeho vyše dvadsaťročnej profesionálnej práce v oblasti grafického dizajnu. Okrem toho autor na výstave prezentuje i svoje maľby, ilustrácie, fotografie a grafiky. Výstava v galérii Medium potrvá od 5. septembra do 29. septembra 2015.
Info: http://www.vsvu.sk/vystavy/galeria-medium/aktualna-vystava/

Julo Nagy: „Po piatich rokoch od výstavy v design factory som potešený výstavou Virolet v rámci Trienále plagátu Trnava, ktoré zo svojich snov založili a udržali vo vynikajúcej kondícii naši dizajnérsky velikáni. O to viac, že sa koná v Galérii médium, teda na pôde školy na ktorej som študoval a niekoľko rokov aj učil. Zažil som na škole staré, aj nové časy, Jána Lebiša, nežnú revolúciu, Zoltána Salamona, aj Ľuba Longauera. Sledoval som vznik katedry a všetky zmeny, ktorými postupne prechádzala pôsobením Pala Chomu a Stana Stankociho, až po dnešok v ktorom je katedra plná skvelých pedagógov, študentov a zaujímavých projektov. Väčšina mojich profesných vzťahov a priateľstiev sa nejakým spôsobom viažu k tejto inštitúcii, k VŠVU. Cítim to tu ako domovskú pôdu pod nohami, veľmi vhodnú aj na neformálnu oslavu mojej tohtoročnej 50-tky :-).

Výstava Virolet má byť malým nahliadnutím do toho, čo robím ako dizajnér, ale aj čo mi robí radosť a potešenie mimo mojej profesie. V dileme, čo vystaviť som sa rozhodol, že to bude mix všetkého na čo sa dá pozerať a nemusí to byť prudko "profesionálne". Zamiešal som do tohoto víru vizuálov dizajn, fotografiu, ilustrácie, abstraktné kompozície, aj prepojenia medzi nimi. Je to nakoniec všetko to, s čím ako dizajnér neustále pracujem, len sú to väčšinou diela niekoho iného. V tomto lietaní rôznorodých vizuálov ma ešte viac povzbudila moja manželka a Laco Teren s myšlienkou vystaviť aj akryly. Sú pre mňa akýmsi návratom k ručnej tvorbe, oproti počítačovej a sú čistou radosťou z dotyku s fyzickým svetom. Väčšina vystavených plátien sú skúšky a cvičenia techniky maľby, ako príprava k obrazom, ktoré by som rád namaľoval. "Veľká stena" je skicou k jednému z nich.“

Zdroj http://www.gjk.sk/sk/vystavy/archiv-vystav/2015/julo-nagy-virolet/pozvánka na výstavu Virolet – Julo Nagy