Dizajnéri na Designbloku Praha 2016

 

Dizajnéri na Designbloku Praha 2016

Trvanie: 27. október 2016 - 31. október 2016
Miesto: Výstavisko Praha-Holešovice, Praha, Česko

Hlavnými hosťami tohtoročného Designbloku budú chýrny japonský dizajnér Arihiro Miyake, Francúz Francois Azambourg, španielsky dizajnér Tomás Alonso, chmara.rosinke a Matthias Kaiser. Okrem predstavenia vlastných inštalácií sa zúčastnia aj prednášok a diskusií s návštevníkmi. Celkovo sa na Designbloku formou inštalácie či módnej prehliadky predstavia tvorcovia z 20 krajín sveta.

Arihiro Miyake, ktorý dlhodobo žije a tvorí v Helsinkách, vystaví impozantný luster Coppélia, vytvorený pre značku Moooi. Svietidlá budú hlavnými prvkami expozície aj  francúzskeho dizajnéra Francoise Azambourga. Návštevníci uvidia Sputnik, lampu inšpirovanú vesmírom, iluzívne svetlá Petit Theatre navodzujúce magickú divadelnú atmosféru, alebo svietidlo Very nice, ktoré je nielen objektom, ale aj vynálezom. V Prahe Azambourg predstaví aj prierez svojou ďalšou tvorbou – teda aj nábytok, doplnky i objekty.
Španielsky dizajnér Tomás Alonso, ktorý prichádza na pozvanie štúdia Okolo a scholastiky, predstaví svoje nové objekty s nezameniteľným rukopisom. Na Designblok prídu prezentovať svoje nové kolekcie aj rakúske duo chmara.rosinke, ktoré v minulom roku upútalo projektom minimalistického bývania a umelec Matthias Kaiser, prepájajúci vo svojej tvorbe tradičné keramické remeselné postupy a experimentálny prístup. Matthias Kaiser bol jednou z hlavných hviezd tohtoročného London Design Weeku, pre Prahu ale chystá úplne novú kolekciu.

Pozadu nezostanú ani českí dizajnéri. Inštaláciu na pomedzí umenia a dizajnu tradične ponúkne Art House, umiestnený v Lapidáriu. V tichom priestore sú pre návštevníkov pripravené inštalácie špičkových českých dizajnérov niekoľkých generácií v interakcii s kamennými sochami a architektonickými fragmentami českej histórie. Maxim Velčovský predstaví krištáľový luster vyrobený značkou LASVIT, pre ktorý bola inšpiráciou kostnica v Kutnej Hore. Prvá dáma českého šperku Eva Eisler vystaví inštaláciu objektov vytvorených špeciálnou kombinovanou technikou, Lucie Koldová netradične uvedie kolekciu kobercov a Rony Plesl do svojej inštalácie objektov prenesie časť retrospektívnej výstavy, ktorá sa koná v Kráľovskom letohrádku Pražského hradu. Lapidárium bude ukrývať aj inštaláciu Markéty Kratochvílovej, Tadeáša Podrackého a značky LLEV, ktorá sa svojou kolekciou svietidiel -- tenisových rakiet, príhodne triafa do témy Designbloku, ktorou je Šport.

Dizajnéri na Designbloku Praha 2016
Trvanie: 27. - 31. október 2016
Miesto: Výstavisko Praha-Holešovice

Viac na : http://www.designblok.cz/  a https://cs-cz.facebook.com/designblok/