Eastern Design Conference - pozvánka

 

Eastern Design Conference - pozvánka

Trvanie: 26. október 2018 - 27. október 2018
Miesto: Tabačka Kulturfabrik, Košice, Slovensko

Je konferenciou založenou na skúmaní a objavovaní východných geografických a dizajnových periférií. Eastern sa koná 26. a 27. októbra 2018 v Košiciach.

O Easterne
Dizajn je globálnym jazykom, biznis s ním na východe však ostáva lokálnym. Tento špecifický vzťah dvoch prvkov kreatívneho procesu je v centre záujmu konferencie a preto sa na lokálne aj globálne projekty budeme pozerať z pozície klienta a dizajnéra zároveň.

Rôzne formáty prednášok a prezentácii nám dovoľujú ísť ísť do hĺbky a objavovať nové uhly pohľadov na jednotlivé projekty, témy a trendy súčasnosti.
 
Konferencia sa koná v Tabačke Kulturfabrik – zrekonštruovaná tabaková továreň v centre Košíc, ktorá je dnes najväčším nezávislým kultúrnym centrom na Slovensku.

Potvrdení spíkri:


Liv Sidall je bývalou editorkou dnes už legendárneho magazínu Rough Trade alebo tiež Its Nice That a dnes editorkou tiež editorkou smart ženského magazínu Riposte. Do Košíc príde rozprávať aj o tom, ako s nulovým rozpočtom vytvoriť geniálny content so sviežim vizuálom.


Studio Feixen je štúdio sídliace v Lucerne vo Švajčiarsku, ktoré pracuje najmä v oblasti grafického dizajnu, interiérového dizajnu, módy, typografie a animácie. Medzi ich klientov sa radia medzinárodné značky ako Nike, Google, Hermès či The New York Times. Studio Feixen prídu na Eastern rozprávať aj o tom, aké to je pracovať na globálnych projektoch z malého mestečka na periférii Švajčiarska.

Lars Harmsen je art direktorom a jedným z partnerov v Melville Brand Design v Mníchove a zároveň profesorom dizajnu a typografie na University of Applied Sciences & Art v Dortmunde. V neposlednom rade je aj editor-in-chief Slanted Publishers. Do Košíc príde rozprávať svoju fascináciu dizajnovými perifériami po celom svete. 

Petra Dočekalová študovala typografický dizajn na UMPRUM v Prahe. Od roku 2013 je členkou Suitcase & Briefcase Type Foundry tímu. Zameriava sa tiež na ručne písané nápisy a TYPO 9010. Získala cenu TDC za jej diplomovú prácu o Československej kaligrafii a nových ručne písaných fontoch. Na Eastern bude hovoriť o svojej práci, minulosti aj budúcnosti ručne písaných nápisov a kaligrafie. 


Studio Najbrt je legendárne grafické štúdio, ktoré dlhodobo tvorí vizuál Karlovarského filmového festivalu, ale tiež dizajnovalo nové identity pre mesto Praha, Národnú Galériu v Prahe a mnohé iné. Do Košíc príde spolu so zástupcami Masarykovej Univerzity v Brne hovoriť o novej a tiež kontroverznej identite MUNI. Tento talk je súčasťou Designer + Client Talk na Eastern Design Conference. 

Teaser k Eastern Design Conference 2018

Website


Facebook
Instagram

Eastern Design Conference je partnerom súťaže Národná cena za dizajn 2018 – Komunikačný dizajn.