Fresh Design Wroclaw 2016

 

Fresh Design Wroclaw 2016

Uzávierka: 15. apríl 2016 (piatok), 23:55
Miesto: Wroclove Office Design Festival, Stanislaw Dubois 33-35, Vroclav, Poľsko

Nadácia OPEN MIND z poľskej Voclavi pozýva študentov z Poľska, Českej republiky, Slovenskej republiky, Maďarska a Nemecka k účasti na medziodborovom workshope určenom pre študentov architektúry, dizajnu a urbanizmu. Tohoročnou témou - zameranou na dizajn vo verejnom priestore je „RIVER: CONNECTIONS“. „Fresh Design – young Europe about Design“ sa koná už po štvrtýkrát, tentoraz v máji, od 13. do 23. 05. 2016.
Študenti budú pracovať v menších skupinách na projektoch spojených s modernizáciou vybraných oblastí okolo rieky Odra vo Vroclavi, Európskom hlavnom meste kultúry 2016.

Projekt je realizovaný v spolupráci so skupinou profesorov a absolventov Fakulty architektúry na University of Technology vo Vroclavi. Tento projekt je podporovaný Nadáciou pre poľsko-nemeckú spoluprácu a tiež s podporou mesta Vroclav.
Všety náklady spojené s dopravou, ubytovaním a stravou zúčastnených študentov budú pokryté z prostriedkov projektu. Počas návštevy sa študenti nezúčastnia len medzinárodného workshopu, ale i mnohých zaujímavých kultúrnych podujatí a stretnutí. Každá skupina bude pracovať pod dohľadom tútorov a supervízorov – popredných architektov z Vroclavi a zo zahraničia.
Študenti počas workshopu predstavia svoju univerzitu a najúspešnejšie projekty v rámci International Festival Wroclove Design 2016, ktorý každý rok navštívi viac ako 30 000 návštevníkov.


Termín workshopu: 13. - 23. máj 2016
Miesto konania: Wroclove Office Design Festival, Stanislaw Dubois 33-35, Wroclaw, Poľsko
Uzávierka prihlášok: 15. apríl 2016
Info: http://freshdesign.edu.pl/en/home/

Pre viac informácií navštívte stránku podujatia: http://freshdesign.edu.pl/en/home/,
alebo FB stránku: https://www.facebook.com/fresh.design.wroclaw/

Zdroj: http://www.czechdesign.cz/souteze/fresh-design-wroclaw-2016