Konferencia Design & marketing

 

Konferencia Design & marketing

Trvanie: 25. apríl 2017
Miesto: Aula Univerzity Tomáša Baťu, Zlín, Česko

Konferencia design & marketing 2017 - prepojenie dvoch svetov, ktoré sa navzájom potrebujú a dopĺňajú, ale nie vždy chápu. Koná sa v rámci festivalu Zlin Design Week. Rečníci zo sveta a z Českej republiky, ktorí skutočne majú čo povedať, prinesú mnoho podnetov a inšpirácií.

Program:
8:30 – 9:30  registrácia
9:30 – 17:00 konferencia

David Weichmann je marketingovým manažérom vo švédskej spoločnosti Kinnarps Group,ktorá sa zaoberá riešením interiérov pre rôzne pracoviská.Zároveň je čeln vedenia spoločnosti Konradin Media Group, pod ktorú spadajú časopisy ako napríklad Mensch & Büro a medzinárodne uznávaný md INTERIOR I DESIGN I ARCHITECTURE. V obou týchto periodikách v minulosti Weichmann pôsobil jako šéfredaktor.
Téma prednášky: Dizajn a marketing v ére efektívnosti

Pavol Minár je board member a brand stolyteller vo firmě Zaraguza CZ. Je finalistom Cannes Lions, Golden Drum a Eurobest, vyhral Zlatý klinec. Je  držiteľom mnohých cien EFFIE za efektivnu marketingovú komunikáciu na Slovensku a v Rumunsku. Prednáša na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, konkrétne sociokultúrne dejiny reklamy, aktuálne trendy v súčasnej reklame a myslenie o reklame.
Téma přednášky: Chvála obmedzeniam v reklame

Lex Pott študoval Design Academy Eindhoven. Štúdium ukončil v roku 2009 v tom istom roku založil vlastné štúdio Lex Pott, ktoré sa nachádza v Rotterdame. Pracuje so surovými materiálmi (kameň, drevo, železo). Holandsku časopis Volkskrant ho v roku 2015 vyhlásil ako najväčší talent v dizajne.
Téma prednášky: Lex Pott Alchymist

Jakub Mařík stojí za platformou BSNAP, kde sa v rámci agentúry Bubble špecializuje na spoluprácu s influencermi. V odbore reklamy sa pohybuje už 6 rokov. Je spoluvlastníkom Typolandu - výrobca písmeniek z rôznych materiálov.
Téma prednášky: Influencers marketing

LAFORMELA je zoskupenie dizajnérov z Čiech a Slovenska - Miroslavy Kohutiarové, Kataríny Kopkovej a Antonína Soukupa. Mestský štýl značky LAFORMELA často čerpá zo subkultúr 90. a 80. rokov a outdooru. V roku 2014 návrhári LAFORMELA získali cenu Czech Grand Design za najlepšiu kolekciu roka 2015. Posledné dve sezónne kolekcie predstavili zahraničným nákupcom z celého sveta v zastúpení showroome Other / Wise počas Paris Fashion Weeku. Ich práca bola publikovaná v zahraničných magazínoch ako je Vogue.com, Wmagazine.com, Dazzeddigital.com, Nowfashion.com a pravidelne tiež v českej ELLE, Harper Bazaar, Instyle či Marie Claire.
Téma prednášky: Ako zostať autentický v módnom priemysle

Chybík + KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS je ateliér, ktorý bol založený v roku 2010 dvoma absolventmi Fakulty architektúry VUT v Brne, Ondřejom Chybíkom a Michalom Krištofom. Štúdio sa etablovalo radom víťazstiev v architektonických súťažiach. Jedným z výrazných úspechov bolo víťazstvo vo výberovom konaní na realizáciu českého pavilónu na Expe 2015 v Miláne, ktorý bol následne ocenený medzinárodnou nezávislou porotou - bronzovou medailou v kategórii architektúra. V roku 2017 duo získalo 1. miesto v medzinárodnej architektonickej súťaži "Nové administratívne centrum Lesov ČR republiky" v Hradci Králové
Téma prednášky: Obmedzenia.

Štúdio Swine vzniklo v roku 2010 vďaka spolupráci japonskej architektky Asuzy Murakami a britského umelca Alexandra Groves. Venujú sa výrobe nábytku, natáčanie filmov, móde aj ďalším projektom. Vystavovali napríklad v Victoria & Albert Museum v Londýne, v Museum of Art and Design v New Yorku a na Venice Art Biennale. Zaoberajú sa otázkou národnej identity a budúcnosťou prírodných zdrojov v kontexte globalizácie.
Téma prednášky: Dôležitosť zlyhania

Štúdio Dechem bolo založené v Prahe roku 2012 Michaelou Tomiškovou a Jakubom Janďourkom. Zameriavajú sa na dizajn produktov, osobitnú pozornosť venujú sklu, tradičným
českým remeselným technikám a prekvapivým súvislostiam ich rôznych foriem. Štúdio Dechem bolo vyhlásené Grand designérmi Akademie designu ČR Czech Grand Design v roku 2014.

Konferencia Design & marketing
Aula Univerzity Tomáša Baťu Zlín, ČR
25. apríla 2017

Vstupenky na konferenciu: http://zlindesignweek.com/conf/vstupenky/