Prague Design Week 2017

 

Prague Design Week 2017

Trvanie: 10. apríl 2017 - 16. apríl 2017
Miesto: Tančící dům, Praha, Česká republika

Od 10. do 16. apríla 2017 sa uskutoční 4. ročník  prehliadky Prague Design Week, ktorý predstaví na štyroch podlažiach Tancujúceho domu aktuálnu tvorbu a proces vzniku diel viac ako 80 tuzemských a zahraničných dizajnérov, návrhárov, remeselníkov alebo študentov dizajnu. Na prehliadke budú netradičné interaktívne expozície s využitím moderných technológií, ale bude venovaná aj "zeleným" témam a kolekciám inšpirovaným
remeselnou výrobou. Predajnú výstavu budú sprevádzať prednášky, kino a workshopy
s autormi. Prvýkrát v Českej republike bude vystavený Mickeyphon, ktorý vyhľadáva zvuky z okolia, otáča sa za nimi a mení ich do rytmických hudobných sekvencií.  Názov ďalšej inštalácie Hlas lesa naznačuje, že aj značka Škoda Auto sa zamerala na audiovizuálne prvky. Chýbať nebudú ani expozície umeleckých objektov vytlačených na 3D tlačiarni - napríklad Jsem.studio ukáže milovníkom dizajnu svoje 3D šperky a svetelné objekty. Produktov a expozícií inšpirovaných remeselnou výrobou bude na prehliadke Prague Design Week hneď niekoľko. Študenti ateliéru Design skla Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne vystavia kolekciu Redesign prezentujúcu ich umelecké interpretácie zbierkových predmetov z Múzea skla v Jablonci. A keďže má udržateľný prístup dnes dôležitú úlohu v takmer všetkých oblastiach každodenného života, dizajn a módu nevynímajúc, tematicky zamerané expozície sú pripravené aj pre návštevníkov Tancujúceho domu. Na Prague Design Week bude uvedený projekt, v rámci ktorého vznikajú tašky a doplnky vyrobené z vriec od cementu v súlade s fair trade princípmi.
Zoznam všetkých 82 vystavovateľov, detailný program na každý deň aj viac podrobných informácií o akcii nájdete na internetových stránkach www.PragueDesignWeek.cz alebo na www.facebook.com/PragueDesignWeek.

 

Prague Design Week 2017

(informácie zverejnené 13. 1. 2017)

Štvrtý ročník dizajnérskej prehliadky Prague Design Week sa uskutoční v dňoch 10. – 16. apríla 2017 v priestoroch Tančíciho domu v Prahe. Organizátori vyzývajú všetkých študentov dizajnu, dizajnérov, dizajnérske štúdiá, šperkárov, módnych návrhárov, umelcov alebo celé ateliéry k zapojeniu sa do tejto akcie. Prihlasovanie je možné prostredníctvom online formulára do 12. februára 2017.

Prague Design Week 2017 je výberová akcia, ktorej účastníkov na základe prihlášok selektujú špecializovaní kurátori. Nominovaní vystavovatelia sa budú sedem dní prezentovať vlastnými expozíciami na niektorom zo štyroch poschodí Tančíciho domu. Organizátori pripravujú opäť zaujímavý sprievodný program.

Akcia každoročne predstavuje rozmanité spektrum vystavovateľov z jednotlivých odborov dizajnu. Prague Design Week je predovšetkým dizajnérskou prehliadkou, ale vystavovateľom umožňuje produkty aj predávať. Za cieľ si kladie predstaviť dizajn ako kreatívnu disciplínu, nielen ako finálny výrobok; nabáda vystavovateľov, aby v  expozíciách poodhalili proces vzniku svojich kolekcií a výrobkov. Už v minulých rokoch sa stretli návštevníci sa skicami, materiálmi, prototypmi alebo názornými ukážkami výroby.

Prague Design Week 2017
Termín: 10. – 16. 4. 2017
Miesto: Tančíci dům, Praha
Prihlášky: do 12. februára 2017

Prihláška - online formulár na adrese:  www.PragueDesignWeek.cz/prihlaska