Typeworks - NON-LATIN TYPE DESIGN WORKSHOP

 

Typeworks - NON-LATIN TYPE DESIGN WORKSHOP

Trvanie: 22. august 2016 - 27. august 2016
Miesto: Švajčiarsko

Typeworks je sériou workshopov zameraných na nelatinkové typy písma organizovaný tímom Typeworks v spolupráci s Rosetta Type. Snahou workshopu je povzbudiť typografickú gramotnosť vo svetových písmach medzi európskymi dizajnérmi - typografmi. Workshop sa, po svojom úvodnom ročníku v Berne v roku 2016, bude každoročne opakovať vo Švajčiarsku, či inde v zahraničí. Cieľom workshopu je poskytnúť študentom, profesionálom, či typografickým nadšencom možnosť nahliadnuť do sveta globálneho dizajnu písiem. V ostatných rokoch dopyt po fontoch využívajúcich rozličné exotické písma ako predlohu, dramaticky vzrástol. Workshop poskytuje dizajnérom možnosť preskúmať tieto neznáme územia vďaka sérii workshopov zameraných na najrozličnejšie písma sveta.

Prvý zo série týchto workshopov sa bude konať od 22. do 28. augusta 2016 vo švajčiarskom Berne a bude vedený typografom Davidom Březinom. Workshop účastníkom priblíži najrozšírenejšie indické písmo Devanagari a rovnako i prístupy v typografii, ktoré ho využívajú a podporujú. Pokým sa účastníci zamerajú na toto výnimočné písmo, lektor ich zoznámi s najčastejšími problémami a zodpovie otázky týkajúce sa tvorby písma na báze nelatinkových písiem.

David Březina je dizajnér, typograf, príležitostný spisovateľ a riaditeľ Rosetta Type. Je tvorcom oceňovaného písma Skolar, ale pracoval i na fontoch pre Adobe, Linotype, Mocrosoft a iných. Dosiaľ pracoval na fontoch pre cyriliku, gréčtinu, gujarati, devanagari a rôznych prídavkoch latinky.

Workshop je určený pre profesionálov, študentov, grafických dizajnérov, učiteľov - jednoducho pre všetých typografických nadšencov. Workshop je zameraný na dizajnérov, ktorí už vytvorili latinkový font (základný súbor písmen je plne dostačujúci) a ktorí sa neboja experimentovať s rozšírením latinkových fontov vďaka tomuto, veľmi exotickému písmu. Workshopu sa môže zúčastniť maximálne 14 účastníkov. Pracovným jazykom je angličtina.

Workshop: Typeworks - NON-LATIN TYPE DESIGN WORKSHOP
Lektor: David Březina
Jazyk workshopu: anglický
Termín konania: 22. -27. 08. 2016
Miesto konania: Erlesen, miestne kltúrne centrum, Bern, Švajčiarsko
Uzávierka prihlášok: 17. júla 2016 o 23.59 hod.
Prihlasovanie: info@typeworks.ch
Info & poplatky: http://www.typeworks.ch/