Národná cena za dizajn 2013

Zvláštna cena ministra hospodárstva SR za dizajn 2013

Zvláštna cena ministra hospodárstva SR za dizajn 2013

Tuli.sk, s. r. o, Bratislava, výrobca sedacích vakov
Minister hospodárstva SR rozhodol o udelení zvláštnej ceny určenej pre výrobcu za systematické uplatňovanie dizajnu vo firemnej stratégii.
Firmu Tuli.sk založil v roku 2006 Martin Guttman. Od svojho vzniku sa sústreďuje na výrobu sedacích vakov, ktoré sú známe pod názvom „tulivaky“. V súčasnosti je lídrom na trhu a svoju silnú pozíciu si udržiava aj vďaka rôznym konceptom inovácie svojich produktov. Od založenia sa firma vypracovala na uznávaného a oceneného výrobcu. Jednou z najdôležitejších stratégií firmy je spolupráca so slovenskými dizajnérmi, zásluhou ktorých produkty získavajú osobitosť a jedinečnosť nielen v tvarovom riešení (odklon od primárneho obdĺžnikovitého či hruškovitého tvaru), ale aj v dezénoch poťahov. Dôležitý prvok tejto spolupráce predstavujú návrhy textílií produktov, ktoré sú výsledkom inšpirácie slovenskými ľudovými výšivkami, prípadne inými aktuálnymi vzorovými predlohami. V portfóliu firmy je celý rad dizajnérov - Lenka Šeniglová, Natália Hoosová, Martin Šuchaň, Michal Staško, Michaela Bednárová, Juraj Liška, alebo firma Slovakiagift (Sylvia Ciulisová). V súčasnosti patrí Tuli medzi najprogresívnejšie firmy v danej oblasti, jej prioritou je dôraz na dizajn v spojení s funkčnosťou a inováciou. Pätnásť percent svojej produkcie vyváža do Česka, Poľska a Rakúska. Jej snahou je rozšíriť portfólio vývozu o ďalšie krajiny.
Ocenenia:
2010 – Veľtrh Nábytok a bývanie v Nitre, hlavná cena v kategórii doplnky k nábytku za  sedací vak Obludöö
2010 – Moddom, hlavná cena za závesný prebaľovací pult Babyboom
2011 – Modoom, hlavná cena za využitie autorského slovenského dizajnu v kolekcii vzorov značky Puojd
2011 – zakladateľ firmy Martin Guttman získal Hlavnú cenu v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2011, ktorá je súčasťou celosvetovej súťaže Creative Young Entrepreneur Award
2013 – medzinárodné ocenenie Red Dot Design Award

_______________________________________________________________________

Súbory na stiahnutie
súbor PDF Tlačová správa - výsledky NCD 2013 pdf (85,3 kB)