Aktuality 2021

Národná cena za dizajn 2020 predstavuje nominácie a vybrané práce

Národná cena za dizajn 2020 predstavuje nominácie a vybrané práce

Aktuálny ročník Národnej ceny za dizajn priniesol množstvo zmien. Diela boli hodnotené medzinárodnou porotou rozdelené do jedenástich kategórii: Identita, Kampaň, Knihy a publikácie, Digital, Animácia a video, Priestor, Písmo, Obal a objekt, Plagát a vizuál, Študentský dizajn a Nové horizonty a prihlásil sa rekordný počet diel v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Na výstavu porota vybrala takisto oveľa väčší počet diel, ako v predchádzajúcich rokoch. Slovenské centrum dizajnu tak predstaví veľké množstvo tých najlepších diel spomedzi prihlásených.

Výstava sa uskutoční v Hurbanových kasárňach (Kollárovo námestie 10, Bratislava). Sprístupnená bude od 26. novembra 2020 a otvorená v dňoch streda – nedeľa, vždy v čase od 14:00 do 18:00. 

Vyhlásenie ocenených bude online vo štvrtok 10. decembra 2020.

Presný link, na ktorom bude možné vyhlásenie sledovať uverejníme na sociálnych sieťach Národnej ceny za dizajn a na webovej stránke NCD. Stále je však k dispozícii webová stránka, kde nonstop nájdete diela postúpené na výstavu a nominované v jednotlivých kategóriách.

Viac informácií o porote si môžete prečítať tu.