Herný sektor prejavil flexibilitu a empatiu

 

Herný sektor prejavil flexibilitu a empatiu

Ak patríte medzi tých, ktorí ešte stále pochybujú o pozitívnom vplyve hernej kultúry, tak vás vyvedieme z omylu. Máme tu tri aktuálne projekty, ktoré reagujú na krízu spojenú so šírením nového koronavírusu – každý originálnym spôsobom.

Hra doma môže vzdelávať
V samostatnom článku informujeme o iniciatíve Vĺčatá.sk, ktorá sa venuje pozitívnym aspektom videohernej tvorby a užitočným tipom z tejto oblasti pre rodičov. Pred pár dňami spustili online odborné poradenstvo, určené učiteľom i rodičom, kde poskytujú informácie a rady zamerané napríklad na učenie z domu alebo využitie technológií vo vzdelávaní. S projektom Vĺčatá.sk sú istým spôsobom prepojení organizátori ďalších dvoch iniciatív – herné štúdio Pixel Federation a združenie Mladý pes.

CEO Pixel Federation Šimon Šicko spustil zbierku určenú na pomoc slovenskému zdravotníctvu
Kreatívny sektor sa mobilizuje a na pomoc slovenskému zdravotníctvu vyhlasuje zbierku pod názvom Kto pomôže Slovensku. Jej iniciátorom je Šimon Šicko, súčasný CEO najväčšej slovenskej videohernej spoločnosti Pixel Federation. Na pomoc nemocniciam (štátnym aj súkromným) môžeme prispieť všetci, pričom pomôcť sa dá finančne aj nefinančne. Na stránke je možné prehliadať aj transparentný účet celej iniciatívy.
Prispieť môžete tu: https://www.ktopomozeslovensku.sk/

Podujatie Bratislava Game Jam vyhlásilo netradičnú „Stay Home“ verziu, vytvorené hry budú voľne dostupné pre všetkých
Najväčší slovenský hackaton zameraný na hry odštartoval event pre vývojárov a dizajnérov s témou „Hry pre deti v karanténe“. Jeho účelom má byť tvorba hier, ktoré zabavia vo voľnom čase všetky deti zostávajúce doma. Deadline na dokončenie a odovzdanie hier je 25. 3. 2020. Zapojiť sa môže každý, napríklad programátori, dizajnéri, grafici, animátori alebo ktokoľvek, kto chce svojím talentom a technologickými zručnosťami pomôcť situáciu zvládnuť.
Zapojiť do výzvy sa môžete tu.