Registrácia na otvorenú výzvu COVID COLAB pre študentov dizajnu je predĺžená do 15. apríla!

 

Registrácia na otvorenú výzvu COVID COLAB pre študentov dizajnu je predĺžená do 15. apríla!

Trvanie: 15. apríl 2020
Miesto: online

Aktualita:

Študent dizajnu? Dnes máte poslednú šancu zapojiť sa do projektu COVID COLAB, ktorý vás prepojí s existujúcimi iniciatívami, pomôže vám rozbehnúť vašu vlastnú a prepojí vás so zaujímavými mentormi.
Viac informácií nájdete na: https://covidcolab.sk/.

COVID COLAB je otvorená kolaboratívna platforma, ktorej výzvou je aktivizovať študentov dizajnu. Naším cieľom je spustiť efekt snehovej gule lokálnej pomoci a podporiť študentov, aby sa zapojili do existujúcich iniciatív a lokálnych aktivít, či naštartovali ich vlastné.
Dizajnérske myslenie je účinný nástroj na lokálne zlepšenia - počas pandémie aj po jej skončení. Vírus je ako povinný predmet, ktorý si nikto z nás nevybral. Aké je miesto mladých kreatívnych ľudí v kríze? Ako a komu môžeme pomôcť? Všetci máme veľa otázok a chceme na ne hľadať odpovede.

O čom to bude?

Počas dvojmesačnej spolupráce spolu preskúmame potenciál kreatívneho spôsobu myslenia v súčasnej situácii a budeme v nej hľadať “naše miesto”. Budeme aktivovať a aplikovať kreativitu v hľadaní intervencií pre naše najbližšie okolie. Vytvoríme priestor pre diskusiu o dôsledkoch karantény a koronavírusu.
Pandémia nám dáva možnosť prehodnotiť náš životný štýl, závislosť na cestovaní, nadprodukciu predmetov, vzťahy medzi ľuďmi a životným prostredím - a omnoho viac. Ako súčasná situácia mení a zmení spoločnosť a akú úlohu v nej môžu zohrať dizajnéri?
Viac o projekte a informácie pre registráciu nájdete tu.

Deadline na registráciu je piatok 10. 4. 2020 a kapacita projektu je obmedzená.
Prvé online stretnutie sa uskutoční v utorok 14. 4. 2020.