Typogaráž opäť otvára svoje garážové dvere! Vol. 02 bude hlučnejšie a vytunenejšie!

 

Termín: 24. september 2020, 19:00
Miesto: Žellova 11, Bratislava, Slovensko

TALK AND SLEEPOVER

KOMETA TYPEFACES: NEJSEM Z BRNA A NEMÁM RÁD HOKEJ (CZ) 

Christian Jánský naozaj nie je z Brna a, podľa jeho vlastných slov, nie je ani hokejový fanúšik, a presne preto nazval svoju písmolejáreň podľa najlegendárnejšieho hokejového klubu z Brna. Veľký mystifikátor, typografický cynik a predovšetkým zručný a skúsený dizajnér týmto názvom určil tón svojej prednášky a my môžeme len hádať, o čom bude, akými témami počas večera prekorčuľuje a aké budú výsledky jeho sleepover––historicky prvej zo série mini-rezidencií v Typogaráži.

www.kometa.xyz

HUDBA

DOMINIK SUCHÝ

Dominik Suchý je pôvodom slovenský, no dlhé roky v zahraničí pôsobiaci hudobník, producent a skladateľ, ktorý tvorí a vystupuje ako súčasť viacerých hudobných zoskupení (Weltschmertzen, Tittingur), no aj pod svojím vlastným menom. Jeho sólový projekt je viac intímny a hlboko osobný a introspektívny ponor do viacvrstvovej elektroniky siahajúcej od temného a expresionistického ambientu cez dronovú hudbu a minimal noise až po experimentálne techno.
https://suchydom.bandcamp.com

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Tento projekt bol podporený finančným príspevkom z Fondu LITA.
Ďakujeme Nadácii mesta Bratislavy.
Podujatie je súčasťou sprievodného programu Národnej ceny za dizajn.

O Typogaráži: Typogaráž je alternatívne miesto pre súčasnú typografiu a knižný dizajn, kombinujúce a kumulujúce galerijný priestor, laboratórium s dielňami a prednáškovo-eventovú scénu. Jej snahou je zaplniť medzeru vo vystavovaní, diskutovaní a premýšľaní o knižnom dizajne, tvorbe písma, typografii a grafickom dizajne publikácií a tlačovín. Chce predstavovať a vystavovať nové fonty, uvádzať nové publikácie, organizovať prednášky a masterclassy, diskusné fóra a typo-párty. Viac informácií na www.typogaraz.sk.