Škola vývoja hier Skill Drill

Art Duel

Art Duel

Trvanie: 10. december 2016 - 18. december 2016
Miesto: Bratislava, Slovensko


12.11.2016

Výstava a súťaž Art Duel a prednáška Daniela Radochu sa konajú v spolupráci so vzdelávacím centrom Edufactory by Pixel Federation, s ktorým Slovenské centrum dizajnu v októbri odštartovalo pilotný projekt školy vývoja hier Skill Drill. Na sobotný program - 10. 12. 2016 od 17-tej v galérii Satelit je nutná registrácia.

Prednáška z cyklu Skill Drill: Daniel Radocha - Vývoj grafiky hry Trainstation
sobota 10. 12. 2016 17.00 
Trainstation je doteraz najúspešnejší projekt firmy Pixel Federation. Je to hra, v ktorej hráč zbiera vlaky, posiela ich na rôzne destinácie, stavia stanice a komunikuje so svojou sieťou priateľov. Hra je online už viac ako 6 rokov a počas tejto doby prešla aj svojou grafickou cestou. Aká bola, vám príde porozprávať Daniel Radocha, profesionál, pod vedením ktorého sa grafika do tejto hry tvorí.
Organizátormi pilotného ročníka Školy vývoja hier Skill Drill sú Edufactory by Pixel Federation, Slovenské centrum dizajnu a partneri,
viac informácií: www.skill-drill-com 

Výstava a súťaž ART DUEL,
sobota 10. 12. 2016 18.30
Art Duel je súťaž v kresbe fixou na veľké plátno, ktorú realizuje firma Pixel Federation niekoľko rokov. Formát akcie je prevzatý, jeho rôzne adaptácie sú realizované v rôznych kútoch sveta. Kresliarske akcie
sú spestrením práce digitálnych umelcov, príležitosťou na networking a aj zážitkom pre diváka, ktorý vidí proces tvorby – ako sa mu pred očami premieňa prázdne plátno na obraz. Pravidlá súťaže sú jednoduché. Dvaja, alebo traja umelci dostanú 24 hodín pred art duelom tému a počas samotného duelu dostanú k dispozícii 90 minút na grafické spracovanie témy priamo pred očami obecenstva.

V galérii Satelit bude vystavených 13 už hotových obrazov, ktoré boli nakreslené počas interných, alebo externých eventov umelcami Pixel Federation. Cieľom je odprezentovať výstupy tohto zaujímavého formátu, prostredníctvom ktorého sa môžu umelci vyjadriť. V digitálnom pracovnom svete je osviežujúce mať možnosť vytvoriť hmatateľný výsledok. Obrazy bude možné si zakúpiť a vyzbierané peňažné prostriedky budú využité na podporu vzdelávacích iniciatív.
Výstavu otvoria Lucia Šicková z Edufactory a Mária Rišková zo Slovenského centra dizajnu, spoluorganizátorky školy vývoja hier Skill Drill. Po otvorení sa bude konať ďalšia z akcií Art Duel, tému oznámime až na mieste v galérii Satelit, súťažiť budú Peter Doležal a Daniel Mihálik.

Vystavení autori: Klaudia Bulantová, Daniel Mihálik, Sebastian van Aspeen, Peter Doležal, Marek Rakučák, Lukáš Čeman, Kristína Slivková, Michal Šulek
Trvanie výstavy: 11. 12. – 18. 12. 2016
Miesto:
galéria Satelit

Spolupráca:
Michaela Čulíková, Helena Veličová, Lenka Skaláková

Kontakt:
Helena Veličová, helena.velicova@scd.sk, +421 918 110 247

Súbory na stiahnutie
súbor PDF Tlačová správa 20.10.2016 pdf (138,6 kB)