Súčasná bioarchitektúra v podaní Gernota Minkeho a Wernera Schmidta

 

Súčasná bioarchitektúra v podaní Gernota Minkeho a Wernera Schmidta

Trvanie: 18. jún 2016

Prednášky oboch architektov sú určené architektom, inžinierom a študentom, ale aj všetkým záujemcom o zdravé bývanie a prírodné materiály.
Prednášajúci: Gernot Minke (http://www.gernotminke.de/) a Werner Schmidt (http://www.atelierwernerschmidt.ch/)

 

Gernot Minke
Gernot Minke (DE)
Emeritný profesor Kasselskej univerzity v Nemecku, kde počas svojho pôsobenia založil “Výskumné laboratórium pre experimenálne staviteľstvo” a viedol viac ako 40 výskumných projektov v oblasti stavania z hliny, slamených balov, bambusu, s využitím zelených striech a princípov nízkonákladového stavania. Je priekopníkom ekologickej architektúry a vo svete je známy ako architekt kupolovitých a klenbových štruktúr z hliny a slamených balov. Jeho kniha “Building with Earth” (Príručka hlineného staviteľstva) bola vydaná v deviatich jazykoch. Zborník jeho diel bol vydaný v nemčine a španielčine.

 

Werner Schmidt
Werner Schmidt (CH)
Jeden z najzaujímavejších súčasných švajčiarskych architektov. Navrhuje nezvyčajné a inšpiratívne stavby. Od r. 2000, po realizáciách stavieb z veľkých slamených balov vo Švajčiarsku, Nemecku a Južnom Tirolsku, získal medzinárodné uznanie. Najdôležitejšie aspekty Schmidtovej práce sú kreativita, zníženie negatívneho dopadu stavieb na životné prostredie, alternatívne stavebné techniky s využitím prírodných materiálov, smerovanie k sebestačnosti a kvalita života v budovách. Nedávno vyšla kniha o jeho tvorbe.

Termín: 18. jún 2016
Čas: 17:00 – 20:00 hod.
Miesto konania: Stará tržnica, Námestie SNP 484/25, 811 01 Bratislava, Slovensko
Vstupné: 12€, študenti, dôchodcovia, ZŤP 5€
Vstupenky: http://www.ticketportal.sk/