Mesto Nitra hľadá dizajnérov pre vizuálnu identitu kandidatúry na EHMK

Mesto Nitra hľadá dizajnérov pre vizuálnu identitu kandidatúry na EHMK

Uzávierka: 15. jún 2020 (pondelok), 00:00
Miesto: Slovensko

V spolupráci s Úniou grafických dizajnérov Slovenska sa mesto Nitra rozhodlo nájsť najlepších dizajnérov, ktorí vytvoria vizuálnu identitu Európskeho hlavného mesta kultúry Nitra 2026.

Mestskí poslanci odsúhlasili 13. mája kandidatúru mesta Nitra na prestížny titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a schválili finančné prostriedky na prípravu prvého kola kandidatúry.

Na projekte v tomto období už pracuje projektový tím Nitra 2026 spolu s ďalšími desiatkami ľudí z nezávislej kultúrnej scény, zriaďovanej kultúry, odboru kultúry na nitrianskej radnici aj z nitrianskych univerzít UKF a SPU. Títo budú nasledujúce mesiace spoločnými silami pracovať na projekte, ktorý môže v prípade úspechu zásadným spôsobom zmeniť charakter mesta a ovplyvniť jeho kultúrny život.

Kandidatúra na EHMK vyžaduje vlastnú vizuálnu identitu, ktorá bude zahŕňať okrem iného webstránku, logo či 60-stranovú knihu - prihlášku, ktorú budú na jar 2021 hodnotiť zástupcovia Európskej komisie. Identita bude zároveň základným kameňom marketingovej a PR kampane kandidatúry, ktorú plánuje mesto spustiť v lete.

Mesto Nitra preto spojilo sily s Úniou grafických dizajnérov Slovenska, s ktorou vyhlasuje otvorenú výzvu s cieľom nájsť grafického dizajnéra, dizajnérsky tím, ateliér či štúdio, ktoré navrhne pre mesto Nitra vizuálnu identitu pre projekt Európske hlavné mesto kultúry 2026 so všetkými jej aplikáciami. Vybraný spracovateľ bude zároveň v prípade, že Nitra postúpi do druhého kola výberu EHMK 2026, oslovený na ďalšiu spoluprácu, a v prípade, že Nitra titul získa, bude oslovený na dlhodobú spoluprácu v horizonte rokov 2022 – 2026.

Viac informácií tu.