Roots of European Design Competition

Roots of European Design Competition

Miesto: medzinárodná

Uzávierka prihlášky a odovzdanie podkladov: 31. 7. 2014.
R.E.D. Project, ktorého partnermi sú Laterna Magica (Maďarsko), Eurelations (Taliansko), Art Kontakt (Albánsko), Design Supermarket/Fresh Films (Česká republika), Społeczna Akademia Nauk (Poľsko), Národná sieť rumunských múzeí, Art Tecaji (Slovinsko) a koordinátorom je maďarská inštitúcia Hagyományok Háza, vyhlasuje s podporou programu Európskej únie Kultúra súťaž Korene európskeho dizajnu.
Témou výskumného projektu, ktorý okrem súťaže organizuje výstavy, workshopy a semináre, je hľadanie súvislostí medzi moderným a tradičným úžitkovým umením a dizajnom v európskom kontexte.
Cieľom súťaže je ukázať, ako dávne vzory, motívy a symboly ovplyvňujú súčasných umelcov a zároveň zistiť spoločné kultúrne dedičstvo Európy, ktoré prispeje k porozumeniu a interkultúrnemu dialógu medzi obyvateľmi európskych krajín. Pestré európske tradície, folklór, tradičné výrobné techniky a ich posun do moderných foriem môžu byť zdrojom udržateľného ekologického dizajnu v súčasnosti.
Súťaže sa môžu zúčastniť mladí dizajnéri a umelci do 35 rokov, ktorí radi kombinujú staré a nové. Neplatí sa žiadny registračný poplatok. Budú udelené ceny v celkovej hodnote vyše 1 000 eur.

Ďalšie informácie: www.facebook.com/euprojectred.
Informácie: http://www.redproject.eu/.