Súťaž Becherovka – Pohár českých designérů

Súťaž Becherovka – Pohár českých designérů

Trvanie: 6. júl 2014 - 6. august 2014
Miesto: Česko

Uzávierka súťaže a odovzdanie podkladov: 6. 8. 2014.
5. ročník súťaže Becherovka – Pohár českých dizajnérov je určený záujemcom z radov dizajnérov a príbuzných odborov, profesionálom aj študentom dizajnu. Úlohou je navrhnúť pohár na becherovku, ktorý bude vyrábať česká skláreň a poputuje na český a zahraničný trh ako darček k jednolitrovej fľaši Becherovky Original. Tému tohto ročníka Do dna vymyslel jeden z porotcov súťaže, slávny dizajnér Bořek Šípek.
Becherovka Original a české sklo k sebe neodmysliteľne patria, reprezentujú tradíciu českého sklárskeho priemyslu po celom svete a navzájom sa dopĺňajú. Fľaša Becherovky Original sa vďaka typickému tvaru a farbe skla stala ikonickým symbolom svojho obsahu. Aj preto sa Becherovka dlhodobo venuje podpore skla a dizajnu.

Členmi odbornej poroty sú okrem výtvarníka, architekta, dizajnéra, sklára a vysokoškolského pedagóga Bořeka Šípka aj Jaroslav Seifert jr., odborný garant súťaže, predseda predstavenstva sklární Crystal BOHEMIA, a.s., Milan Hlaveš z Uměleckoprůmyslového musea, Alena Řezníčková, šéfredaktorka  Bydlení  iDnes.cz, marketingová manažérka značky Becherovka Original Martina Macková, Jiří George Němec, medzinárodný ambasádor značky Becherovka Original a Marcel Mochal, dizajnér štúdia LLEV a víťaz prvého ročníka súťaže.

Porota nominuje finálové práce, z ktorých rovnako ako každý rok vyberie verejnosť tú najlepšiu.

Informácie: http://www.becherovka.cz/pohar-ceskych-designeru/
Ďalšie informáce:
Anna Davidová, anna.davidova@pleon-impact.cz, tel. +420 724 060 440;
Nikola Jamborová, Project Manager, Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a. s., nikola.jamborova@pernod-ricard.com.