Vystavujúci na Dialógy SK - Štefan Klein

Vystavujúci na Dialógy SK - Štefan Klein

Štefan Klein
AeroMobil 03, „lietajúce auto

Keby som si neprešiel otcovou dielňou, tak nikdy lietajúce auto nezostrojím. Skromné podmienky vás totiž naučia improvizovať, skúšať, pracovať s rôznymi typmi materiálov, tvoriť po nociach. Bez prostriedkov a a skvelého technického zázemia. Zažijete aj sklamania, že niečo nefunguje, ale to vás posunie ďalej.
Nevytvárame žiadnu modifikáciu niečoho existujúceho. AeroMobil je hlbšia inovácia. Vytvárame nový objekt, ktorý bude užívateľsky prístupný, s najnovšími technológiami a bude riešiť istý typ problémov v doprave. Iste nie všetky, možno aj niečo skomplikuje, ale určite dá možnosť veľmi rýchleho spojenia do vzdialenosti 800 až 1000 kilometrov s možnosťou pristátia na trávnatej ploche. Technologicky svet veľmi akceleroval. Letectvo sa stáva bezpečnejšie a myslím si, že je dobrý čas tieto technológie zužitkovať.

Štefan Klein (1959) je priemyselný dizajnér a konštruktér. Pre rôznych slovenských aj zahraničných výrobcov navrhol vyše dvadsať dopravných prostriedkov – motocykle, autobusy, bagre, lokomotívy a iné. Pozornosť svetovej verejnosti vzbudil jeho projekt „lietajúceho auta“ , keď ho predstavil na prestížnych prehliadkach SAE Aerotech v Montreale  a Pioneers Festival vo Viedni (2014). Prvú verziu aeromobil vytvoril ako svoju diplomovú prácu pred 25 rokmi, v súčasnosti sa pripravuje sériová výroba verzie 03. Š. Klein je vedúcim oddelenia transport dizajn na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, spolupracuje s poprednými automobilovými značkami ako Audi, VW, BMW, Ford, Renault, Škoda. Je absolventi pôsobia na významných postoch v európskych automobilkách.V roku 2015 mu prezident SR udelil Rad Ľudovíta Štúra a v roku 2016 získal Cenu ministra kultúry SR.
http://www.aeromobil.com/