Dizajn – symbióza vedy a techniky

Dizajn – symbióza vedy a techniky

Trvanie: 6. november 2017 - 1. december 2017
Miesto: Zážitkové centrum vedy Aurelium, Bojnická 3, Bratislava

Výstava Ateliéru Industrial dizajn VŠVU Bratislava, ktorá je realizovaná v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2017, má ambíciu dizajn popularizovať a ukázať ho v inom „svetle“. Základom expozície sú prototypy svietidiel realizované v spolupráci s renomovanými zahraničnými a slovenskými firmami: Artemide (spolupráca s firmou AKL – slovenským zástupcom talianskeho výrobcu svietidiel Artemide), Halla, OMS a výber ocenených projektov.

Dizajn pretavuje poznatky vedy a techniky do sveta predmetov. Podmienky vytvárania produktov sa historicky menia s rozvojom vedy a výskumu. Aktuálny je celosvetový trend používania čistých energií, silnie aj environmentálna zodpovednosť spoločnosti za trvalo udržateľný život. Zmeny sa dotýkajú najmä elektromobility, či ekologických dopravných prostriedkov, prioritou je zdravá populácia.   Tu všade je prítomný dizajn. Nachádza sa v produktoch, ktoré vznikajú v partnerstve s novými technológiami, konštrukčnými riešeniami a v aplikáciách výskumu do praxe. Dizajn ako symbióza vedy a techniky je nádej pre riešenie kvality života. Bežný človek chápe dizajn len ako pekný tvar, ale dizajn už dávno nie je iba umením, túto formu chápania už prekročil. Je komplexnou kvalitou. Dizajnéri navrhujú netradičné konštrukcie, experimentujú s technológiami, zaujíma ich aj likvidácia odpadu, objavujú nové funkcie predmetov…

Vystavujúci:
Andrea Bišťanová, Veronika Grúberová, Jakub Jarcovják, Peter Kuliffay, Beáta Madajová, Honza Machýček, Ernest Marko, Bakushina Oleksandra, Nikola Orgoňová, Petra Rybanská, Eva Šimonovičová, Pavol Soukal, Natália Česláková, Radovan Labaš, Eva Mafková, Šimon Galanský, Laura Šunová, Katarína Jurčišinová, Barbora Kvietková, Viktor Tabiš, Pavol Soukal ,Denisa Lukáčová, Eliška Dudová, Matúš Opálka, Lenka Abonyiová, Lucia Šúpolová, Wanda Valihrachová, Nikoleta Čeligová, Adrian Mankovecký a Tomáš Brichta.

Viac info tu.