NULOVÝ DOPAD

NULOVÝ DOPAD

Trvanie: 24. január 2020 - 26. február 2020
Vernisáž: 23. január 2020 (štvrtok), 18:00
Miesto: Galéria dizajnu Satelit, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10, Bratislava, Slovensko

Srdečne Vás pozývame do Galérie dizajnu Satelit na otvorenie výstavy NULOVÝ DOPAD / Udržateľná móda vo vzdelávaní.

Udržateľná móda sa čoraz viac stáva reálnou súčasťou našich životov. Tento pojem prekročil hranicu teórie, postupne sa popularizuje a predstavuje reálnu alternatívu k tzv. fast fashion – rýchlej móde, ktorá cez svoj modus operandi neničí iba ekosystémy, ale mimoriadne negatívne vplýva i na zdravie obyvateľstva a spoločnosť ako takú.

Výstava predstavuje aktuálne prístupy vo vzdelávaní v odbore odevného a textilného dizajnu dvoch vysokoškolských pracovísk - Ateliéru odevného dizajnu VŠVU v Bratislave a Ateliéru oděvního a textilního dizajnu UJEP v Ústí nad Labem.

Na príklade vzdelávaco-dizajnérskeho projektu Nulový dopad vytvoreného na základe iniciatívy WEARME FASHION prezentujeme širšie súvislosti individuálnych autorských prístupov v rámci tvorby udržateľnej módy, ako i potrebu inovácie vzdelávania v kontexte a intenciách vývoja a smerovania výroby a spotreby sektora. Cieľom projektu je rozšíriť teoretické a praktické poznatky v súlade s trvalo udržateľnými princípmi výroby v textilnom priemysle. Spolupráca pedagógov a študentov odevného dizajnu zo Slovenska a Čiech s talianskymi výrobcami textilu vytvára dôležitú platformu pre zdieľanie a podporu udržateľných prístupov v tvorbe odevného dizajnu.
(text: Zuzana Šebeková)

Vystavujúci: Dominika Párnická, Natália Repkovská, Michaela Turanská, Juliana Brnáková, Maja Božović, Barbora Peuch, Zuzana Šebeková, Monika Pizurová, Aleksya Yakoubovskaya, Lukáš Duong, Zdeněk Holeček

Kurátori výstavného projektu: Mgr. art. Barbora Peuch, ArtD. a Dipl. Des. Zuzana Šebeková, ArtD.
Dramaturgia a koncept výstavy: MgA. Jan C. Löbl a Mgr. art. Barbora Peuch, ArtD.
Grafika a vizuál výstavy: Mgr. art. Juraj Blaško, ArtD.Galéria dizajnu Satelit, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám. 10, Bratislava
Otváracie hodiny: utorok 10.00 – 18.00, streda – nedeľa 13.00 – 18.00

Organizátori
Slovenské centrum dizajnu
Galéria dizajnu Satelit
Ateliér 343 VŠVU
AOTD FUD UJEP

Výstava na Facebook-u.

Generálny partner SCD: J&T Banka
Partner SCD: Antalis
Partner výstavy: Wearme Fashion
Finančná podpora: Fond na podporu umenia

Hlavný mediálny partner SCD: Designum
Mediálni partneri SCD: Artplan, Citylife, Kam do mesta, Obchodnaulica

Kontakt: Gabriela Rybáriková, +421 918110247, satelit@scd.sk