TypoTopo Tour

TypoTopo Tour

Trvanie: 22. november 2011 - 27. november 2011
Vernisáž: 22. november 2011 (utorok), 17:00
Miesto: Satelit, Dobrovičova 3, Bratislava

Termín: 22. november – 27. november 2011,
vernisáž - 22. november 2011 (utorok) o 17:00 hod.,
miesto konania - SATELIT, výstavný a informačný bod SCD, Dobrovičova 3, Bratislava,
otvorené denne okrem pondelka od 13,00 do 18,00 hod. Vstup voľný,
organizátor - Združenie POSTER (Robert Paršo, Mária Rišková, Viera Levitt a Juraj Blaško),
vystavujúci - Kristína Bartošová (SK), Olivér Csepella (HU), Kalina Giersz (PL), Aleksandra Grünholz (PL), Martin Kahan (SK), Adam Katyi (HU), Malvina Aurelia Lubec (SI), Štěpán Marko (CZ), Kamila Mitka (PL), Jan Novák (CZ), Ákos Polgárdi (HU), Vojtech Ruman (SK), Hanna Stano (PL), Jiří Toman (CZ), Tűnde Varga (HU).

Slovenské centrum dizajnu vás srdečne pozýva na výstavu TypoTopo Tour, ktorá predstaví výsledky úspešného workshopu TypoTopo venovaného typografii a dizajnu písma.
Budúci experti v oblasti tvorby písma a typografie sa stretli na konci októbra v Galérii Freedom v Báhoni. Pod vedením dizajnérov Árona Jancsó, Jána Filípka a Ondreja Jóba pracovali na tvorbe nových písem pomocou rôznych techník. Výstava predstaví dokumentáciu workshopu a diela študentov – 15 plagátov s novými písmami, voľne prepájajúce disciplíny typografie a topografie. Medzinárodný workshop TypoTopo zorganizovalo združenie POSTER (Robert Paršo, Mária Rišková, Viera Levitt a Juraj Blaško), ktoré vzniklo v roku 2000

Súčasťou výstavy bude aj záznam prednášok (každá v trvaní cca 30 minút), ktoré sa konali v rámci workshopu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave – TypoTopo TALX loop.
Autormi prednášok sú grafickí dizajnéri: Tomasz Bierkowski (PL), Filip Blažek (CZ), David Březina (CZ), Samuel Čarnoký (SK), Nikola Djurek (HR), Andrej Krátky (SK), Marcus Sterz (A), Serfőző Péter (HU), Aljaž Vindiš (SI).